V našej kultúre ešte pretrvávajú kresťanské sviatky, ale ich význam sa do veľkej miery zastiera marketingom. Ešte vždy sa však dajú využiť na pripomenutie ich kresťanského významu a posolstva. Jedným z nich je aj Veľká Noc. Ak rozmýšľate nad tým, ako ponúknuť ľuďom vo Vašom okolí netradičný, zážitkový pohľad na udalosti a význam tohto sviatku, náš kurz môže byť pre Vás zaujímavý.

V Leviciach sme v uplynulých rokoch organizovali podujatie, ktoré nadväzuje práve na Veľkú noc a objasňuje jej význam. Nazýva sa Paschálna večera. Na základe týchto pozitívnych skúseností sme sa rozhodli sprístupniť pre záujemcov z cirkevných zborov/spoločenstiev obsah a formu takéhoto podujatia. Preto organizujeme kurz prípravy Paschálnej večere – možného evanjelizačného podujatia cirkevného zboru.

Kurz sa uskutoční dňa 25. januára 2019 v Leviciach. Začiatok kurzu je o 10.00 a skončí najneskôr o 16.00. Účastnícky poplatok: 15€/osoba. Kurz pozostáva z teoretickej a praktickej časti. Náš lektor vás prevedie komplexnou prípravou Paschálnej večere (rituály symboly a ich význam, príhovor tiahnuci sa celou večerou, vysvetlenie udalostí v dejinách Izraela a ich prepojenie s Ježišovým poslaním, úprava miestnosti, prestieranie stola, pohľad do kuchyne a recepty, atď.) a následne budete môcť zažiť Paschálnu večeru.

Hoci sa teraz blížia ešte len Vianoce, plánovaný termín kurzu zabezpečuje dostatok času na zorganizovanie podujatia pre tých, čo sa ho rozhodnú zrealizovať. Prihlásiť sa je možné do 11.1.2019 na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.